Access Keys:

 
 
Gaelscoil an tSeanchai, Magherafelt

FÁILTE Welcome

 

Céad míle fáilte romhat chuig suíomh idirlíon Naíscoil agus Ghaelscoil an tSeanchaí.

Is Gaelscoil muid a fhreastalaíonn ar ghasúir agus ar chailíní, 135 páiste a bhí cláraithe sa scoil i Meán Fómhair 2019.

Cuireann muid romhainn an caighdeán is airde oideachais a chur ar fáil d’achan pháiste a bhíonn faoinár gcúram agus meas a mhúscailt sna páistí ar ár gcultúr Gaelach féin.

Coinneoidh an suíomh seo tuismitheoirí na scoile ar an eolas faoina bhfuil ag tarlú sa scoil agus beidh sé mar chuidiú fosta ag duine ar bith atá ag smaoineamh ar an ghaelscolaíocht dá bpáiste féin.

Bain sult as do chuairt!

Welcome to Naíscoil and Gaelscoil an tSeanchaí’s website

Gaelscoil an tSeanchaí is a co-educational school providing for the educational needs of boys and girls from Nursery to Rang 7. There were 135 pupils on roll in September 2019.

We provide each child in our care with the highest level of education possible and we endeavour to instil in the children a love for our unique national culture. This website will keep our parents informed and will also help any parent who is considering sending their child to a Gaelscoil.

Enjoy your visit!

Deirdre Nic Suibhne

Príomhoide

 

Latest News

Dia daoibh, a pháistí!

 

Latest Photographs

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Upcoming Events...

Thursday, 4th June 2020
Snámh Rang 6&7
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Friday, 5th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Saturday, 6th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Sunday, 7th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Monday, 8th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Tuesday, 9th June 2020
Snámh Rang 4 & 5
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Wednesday, 10th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Thursday, 11th June 2020
Snámh Rang 6&7
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Friday, 12th June 2020
Slán le Rang 7 @ 1.30pm
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Saturday, 13th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Sunday, 14th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Monday, 15th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Tuesday, 16th June 2020
Snámh Rang 4 & 5
CIANFHOGHLAIM Remote Learning
Wednesday, 17th June 2020
CIANFHOGHLAIM Remote Learning